01 January 2014

my Travel Blog & my Travelling

 

Najpiękniejszym makijażem kobiety jest jej pasja. 

Yves Saint-Laurent

 

 

 

 

Na co dzień zajmuje się fotografią rodzinną oraz fotografią reklamową, jednak tak naprawdę odnajduję siebie w podróży i fotografii podróżniczej. Co kilka tygodni uciekam daleko w świat, żeby powrócić z ciekawym materiałem i nową energią. Dokładnie 17 lat temu zaraz po zdanej maturze i dostaniu się na studia, spakowałam plecak i namiot i wyjechałam w swoją pierwszą podróż po Wyspach Brytyjskich i Irlandii. I wtedy już wiedziałam, że odtąd całe moje życie będzie podporządkowane nieustającej podróży i przygodzie, że nawet będąc na miejscu w domu, myślami i sercem będę zawsze daleko daleko stąd – planując kolejne wyprawy i marząc o nowych przygodach. Nie robię tego, żeby komuś zaimponować. To jest po prostu mój sposób na życie - nie wyobrażam sobie innego życia i innego nie znam. Jestem uzależniona od ciągłych podróży i wyjazdów. Co kilka tygodni zaczyna mnie nosić i wtedy nie ma siły – muszę wyjechać. Ale też uwielbiam wracać do mojego domu, który jest moją prawdziwą ostoją.  

 

  

 

 

Jak wygląda moje podróżowanie? 

- bardzo długie godziny spędzane na lotniskach, a potem długie godziny w samolocie 
- latam tylko tanimi liniami lotniczymi i tylko z bagażem podręcznym (potrafię się spakować w małą walizeczkę nawet na 2-3 tygodnie, co nie zmieszczę do walizki zakładam na siebie). Dzięki temu nie dopłacam za nadanie bagażu oraz skracam czas odprawy. A pamiętajcie, że zabieram ze sobą jeszcze niemały sprzęt fotograficzny !!! 
- w czasie podróży korzystam przede wszystkim z tradycyjnych map i przewodników, rzadko z GPS-a 
- zabieram zawsze ze sobą książki do czytania (podróże to jedyny czas kiedy mogę się oddać mojemu hobby czytaniu książek, sprzyjają ku temu długie godziny na lotniskach i w samolotach) 
- zawsze mam ze sobą telefon komórkowy i stały dostęp do internetu - w czasie podróży normalnie pracuję, odbieram telefony od klientów i dostawców, umawiam sesje etc 
- na bieżąco każdego dnia piszę w moim notatniku podróżniczym, potem w wolnej chwili składam z tego artykuł 
- obowiązkowo mam na sobie moje ukochane bojówki i plecak !!! 

No i oczywiście cały czas szukam ciekawych tematów, ludzi, widoków i robię zdjęcia !!! 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back